Site Loader
Rock Street, San Francisco

Směnárny kryptoměn nejsou nový nápad. Na trhu úspěšně působí od roku 2015, jak v kamenné, tak internetové podobě. Pokud si chcete vyměnit kryptoměnu rychle a bez zbytečných formalit, nutnosti potvrzovat vlastní identitu a zakládat účet, je internetová směnárna možnost pro vás. Čím se liší tradiční měna od kryptografické měny a kde úspěšně vyměnit jednu za druhou? Na tuto otázku odpovíme níže.

Klasická měna vs moderní e-platidlo

I když jak klasické měny, tak i kryptoměny mohou být použity jako platidlo, existují mezi nimi rozdíly. Tradiční měny vydávají vlády a jsou regulovány centrální bankou, takže jsou považovány za pravé platidlo. Vlády také kontrolují poptávku po takovýchto penězích a vydávají nařízení, která mají vliv na jejich hodnotu.

Kryptoměny jsou oproti tomu virtuální aktiva, která fungují jako prostředek směny, nad nímž vlády nemají kontrolu. Aspekt decentralizace znamená, že žádný ústřední orgán nemůže kontrolovat ani ovlivňovat jejich hodnotu. Kryptoměny existují jen v digitální podobě, protože jsou tvořeny počítačem a fungují jako fragmenty kódu. Oproti tomu tradiční peníze mohou existovat jak v digitální, tak ve fyzické podobě. Virtuální aspekt kryptoměn znamená, že mohou existovat jen online, proto jsou uchovávány v digitálních peněženkách. Na druhé straně tradiční měnu lze uchovávat různými způsoby.

Nákup kryptoměny

Oblíbeným místem pro obchod s kryptoměnami je burza. Většina z nich má silné zabezpečení a programy na ochranu uživatelů. Příkladem burz s vysokou plynulostí mohou být: Binance (největší burza světa s velkým výběrem kryptoměn) nebo BitBay (burza podporující výměnu přímo z polských zlotých, bez převedení na dolary nebo eura).

Kryptoměnu lze také přímo vyměnit s jiným držitelem prostřednictvím speciálních platforem… Transakce probíhá přímo mezi zainteresovanými stranami, stránky jen vybírají marži. Velkou nevýhodou této metody vždy bylo její poměrně vysoké riziko, absence zabezpečení a ověřování. Také vysoké provize odstrašily potencionální zájemce, takže společně s popularizací burz byla přímá výměna téměř vytlačena.

Fungují i speciální bankomaty, kterým se říká bitcoinové automaty nebo bitomaty sloužící k výměně hotovosti za Bitcoiny. Nejsou ovšem příliš oblíbené a nacházejí se jen ve velkých městech.

Činnost krypto-směnárny

Jedním z nejoblíbenějších způsobů výměny kryptoměn je online směnárna kryptoměn. Směnárna kryptoměn je internetová platforma, na které lze měnit jeden druh digitálních aktiv za jiný na základě tržní hodnoty.

Krypto-směnárna může být kamenná provozovna nebo výhradně online podnikání. Jako běžná kamenná provozovna mění tradiční platidla a kryptoměnu. Jako internetová platforma vyměňuje elektronicky převáděné peníze a digitální měny. Digitální směnárny často působí mimo západní země, aby se vyhnuly nepříznivým regulacím. Podporují ale západní měny a vedou bankovní účty v několika zemích, aby usnadnily vklady v různých národních měnách. Směnárny mohou přijímat platby kreditní kartou, bankovní převody a jiné způsoby platby.

Směnárny mohou poslat kryptoměnu do osobní peněženky kryptoměn uživatele. Pokud chcete investovat svou tradiční měnu do krypto s pomocí směnárny na internetu, musíte si založit online účet. Po nakonfigurování peněženky přiřazené k účtu můžete použít její adresu k získání e-platidel a zasílání e-platidel do jiných peněženek. Některé směnárny mohou konvertovat zůstatek kryptoměny anonymní předplacené karty, které lze využít k vyplacení prostředků v Bitcoinmatech.

Moderní krypto-směnárna – Crypto-ATM

Crypto-ATM je digitální a pohodlná směnárna kryptoměn, která využívá nejmodernější řešení cyberbezpečnosti, aby svým klientům zajistila co nejvyšší komfort výměny měn.

Krypto-směnárna Crypto-ATM podporuje tři fiat měny – polské zloté (PLN), euro (EUR) a americké dolary (USD). Kurz, podle nějž jsou kryptoměny přepočítávány, se aktualizuje vždy po několika sekundách a je vidět v tabulce na stránce.

Tím, co Crypt-ATM odlišuje od nabídky jiných směnáren kryptoměn je obří výběr virtuálních platidel. Směnárna umožňuje výměnu šestnácti nejoblíbenějších kryptografických měn – Bitcoin, Ethereum, Lisk, Litecoin, GameCredits, Dash, BitcoinCash, Bitcoin Gold, KZCash, Infinity Economics, Ripple, TRON, ZCash, Golem, OmiseGo a Augur. Jde tedy o opravdu impozantní nabídku, která uspokojí především milovníky altcoinů.

Způsob fungování Crypto-ATM

Pro výměnu kryptoměny si na začátku ověříme její kurz. Klikneme na příslušnou měnu fiat, aby se zobrazila vybraná hodnota.

Následně zadáme částku, kterou si chceme vyměnit. Na připojené infografice je to 400 EUR. Důležité – k výměně dochází v okamžiku připsání platby, takže nad přepočtem je uvedeno, že částka výměna je „orientační množství“

Klikneme na „dále“ a vyplníme formulář. Jak vidíme, jsou v něm dvě výjimečně důležitá pole. První se týká toho, jaký vzrůst kurzu je pro nás přijatelný v okamžiku provedení transakce. To znamená, že pokud budou peníze připsány, ale v daný okamžik kurz zvolené měny vzroste nad zadanou procentuální hodnotu, nebude naše transakce realizována. Jinými slovy, e-platidlo nepřeplatíme jen kvůli změně kurzu.

Druhé důležité pole je adresa peněženky, kam mají být naše prostředky převedeny. Existuje mnoho online a mobilních peněženek a také hardwarové peněženky, které se od jiných peněženek liší tím, že uchovávají soukromé klíče uživatele na hardwarovém zařízení. I když hardwarové peněženky obsahují online transakce, jsou tyto uchovávány offline, což zajišťuje větší bezpečnost. Máme tedy svobodnou volbu, i když existuje možnost založení nové online peněženky s pomocí platformy Crypto ATM.

Vybereme způsob platby a přijmeme podmínky. Vybraná kryptoměna bude převedena do naší peněženky ihned po připsání platby. Většina kryptoměn vyžaduje potvrzení z konsensusu – fakticky tak bude kryptoměna v naší peněžence dostupná v čase od několika sekund po dvacet minut od jejího odeslání směnárnou.

Závan budoucnosti? Šance Crypto-ATM

Crypto-ATM především nabízí jak na trhu oblíbenou klasiku, jako je Bitcoin, tak i slibné, malé altcoiny jako Golem nebo TRON. Je tím odlišná nejen na trhu směnáren kryptoměn, ale liší se i od kryptografických burz. Právě díky široké nabídce různých měn je Crypto-ATM takový portál budoucnosti.

Je třeba zdůraznit, že v době, kdy kryptoměny podléhají dalším regulacím ztěžujícím obrat, krypto-směnárna Crypto-ATM nabízí minimum formalit. Stačí jméno, příjmení, telefonní číslo a adresa peněženky, abyste za několik minut vyměnili fiat měnu za jednu z mnoha kryptoměn. To kontrastuje se situací na burzách, které požadují potvrzení totožnosti občanským průkazem a dvoufázové ověřování.

Crypto-ATM je tedy způsob, jak se vyhnout zbytečným procedurám a užívat si efektivní službu výměny měn expresní rychlostí.

Post Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *