Site Loader

Rozwój technologiczny postępuje w zawrotnym tempie, pozwalając na coraz więcej ułatwień we wszystkich dziedzinach życia. Dzięki temu z zacisza własnego domu można nie tylko załatwić coraz więcej spraw, ale samo korzystanie z tej możliwości staje się łatwiejsze i bezpieczniejsze. Coraz bardziej zaawansowane operacje są dostępne online. Zdobywające szeroką popularność kryptowaluty są jednocześnie jedną z przyczyn, jak i objawów tej tendencji.

Pieniądze XXI wieku

Kryptowaluty powstały w pierwszej dekadzie XXI wieku a najbardziej znaną z nich, uważaną za “rodzica” krypto jest oczywiście Bitcoin. Został on oficjalnie wypuszczony do powszechnego użytku w 2008 roku przez tajemniczą postać, znaną pod pseudonimem “Satoshi Nakamoto”.

Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę, że Bitcoin nie był jedyną e-monetą, która przecierała szlaki w pierwszych latach rozwoju kryptowalut. Podwaliny pod obecny system innej znanej kryptowaluty, Ripple, zaczęły powstawać już w 2004 roku. Oczywiście, przeszedł on wiele zmian od tamtego czasu i dziś Ripple jest jedną z wiodących e-monet na rynku. Nie da się jednak ukryć, że popularność Bitcoina i zainteresowanie środowiskiem kryptograficznym, jakie wywołał, było ważnym katalizatorem.

Dzięki temu obecnie istnieją dziesiątki e-coinów i tokenów o różnych zastosowaniach. Niektóre z nich służą do obsługiwania konkretnych platform, inne są traktowane, jako środek płatniczy lub ciekawa inwestycja. Istnieją nawet kryptowaluty kolekcjonerskie, jak Dogecoin, nawiązujący do znanego, internetowego żartu. E-monety i związane z nimi technologie zyskują na popularności i rozwijają się prężnie z roku na rok, mimo negatywnych prognoz ich przeciwników. Coraz mniej ludzi wątpi w to, że kryptowaluty staną się stałym elementem ludzkiej przyszłości. Idealnym przykładem są Chiny, które jako jedne z pierwszych państw chcą wprowadzić własną e-monetę oraz Facebook który już zainwestował autonomiczną kryptowalutę współpracującą z całym systeme korporacji.  

Inwestycje przyszłości

Oczywiście, wartość kryptowalut nie zamyka się jedynie w ich użyteczności dla wielkich korporacji. Wiele systemów jest przystosowanych do służenia pojedynczym jednostkom jako sposób płatności. Ich wartość zależy od wielu czynników, w tym dobrze przeprowadzonej kampanii, przystępności dla osób spoza środowiska kryptograficznego, czy bezpieczeństwa.

Poza używaniem ich w celu, do którego zostały pierwotnie stworzone, popularny jest również handel kryptowalutami na tak zwanych kryptogiełdach. Niektóre tokeny mogą być bardzo kuszącą inwestycją. Dzięki rosnącej popularności kryptowalut i powiązanych z nimi systemów, wiele międzynarodowych firm coraz chętniej implementuje te rozwiązania, ponieważ są szybkie, bezpieczne i tańsze niż dotychczasowe metody. E-monety, które zostaną w ten sposób docenione, szybko zyskują na wartości, dzięki czemu sprytny inwestor może zarobić niemałą kwotę.

To wszystko sprawia, że kryptowaluty stają się coraz powszechniejsze, a wiedza na ich temat coraz chętniej poszukiwana i udostępniana. Nietrudno zauważyć, że nie jest to jedynie przemijający trend, a rozwijająca się prężnie branża, w którą chętnie inwestują nie tylko profesjonalni gracze giełdowi i zwolennicy kryptografii, ale również zwykli ludzie.

Zakup kryptowaluty

Wraz z rozwojem i popularyzacją kryptowalut, sposoby ich pozyskiwania również stają się liczniejsze i bardziej przystępne. Aktualnie do najpopularniejszych sposobów na kupienie e-monet należą:

  • Giełda – to popularny sposób na zdobycie i wymianę tokenów. Działa podobnie do tradycyjnej giełdy i oferuje duży wybór kryptowalut., Wymaga jednak dużej wiedzy, obycia i doświadczenia, aby nie paść ofiarą własnej nieświadomości. Z tego powodu nie jest to metoda polecana osobom nowym w środowisku kryptograficznym.
  • Bony i pakiety – jednostki e-monet są często dołączane do pakietów edukacyjnych, dotyczących kryptogiełdy, jako bonus lub element zestawu. Są one dostosowane do potrzeb osób zupełnie niezwiązanych z tematami kryptomonet ani giełdy. Służą do poznania i zgłębienia zagadnień z nimi związanych. Nie sprawdzą się jednak jako metoda zakupu samych jednostek, ponieważ na ogół jest ich stosunkowo niedużo, a cena dodatkowo musi pokryć koszt zawartych w pakiecie materiałów edukacyjnych. Istnieje również ryzyko natrafienia na fałszywą lub nieuczciwą ofertę.
  • Kantor kryptowalut występuje zarówno jako kantor stacjonarny, jak i krypto-kantor online. Choć na ogół liczba dostępnych rodzajów kryptomonet jest ograniczona, to kantor jest jedną z najbardziej godnych zaufania form pozyskiwania tokenów. Nawet, jeżeli kantor stacjonarny nie jest dostępny w okolicy, wersja internetowa jest równie bezpieczna, pozwalając jednocześnie na dokonanie wymiany w zaciszu własnego domu.

Krypto-Kantor Crypto-ATM – co warto wiedzieć?

Podobnie jak kantor stacjonarny z “tradycyjną” walutą, kantor kryptowalut online służy do wymiany jednego rodzaju waluty na drugi. Różnicami natomiast są forma strony internetowej, oraz oferowanie wymiany fiat-krypto zamiast fiat-fiat. Transakcja wymaga na ogół jedynie posiadania konta bankowego oraz kryptoportfela. Ponieważ dzieje się to za pośrednictwem strony internetowej, takiej wymiany można dokonać w dowolnej chwili i z dowolnego miejsca. Internetowy kantor kryptowalut nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani doświadczenia, więc jest dostępny dla każdej osoby, które chce pozyskać e-monety. Dzięki wysokiej klasy zabezpieczeniom każda transakcja jest przeprowadzana bezpiecznie i szybko.

Jak działa krypto-kantor ATM

Zasada działania krypto-kantoru crypto-ATM jest bardzo prosta i przystępna. Można ją streścić w zaledwie 4 krokach.

Krok 1: Zamówienie. Na tym etapie należy wybrać walutę fiat, którą będzie się płacić, oraz podać kwotę, którą chce się przeznaczyć na zakup.

Krok 2: Wybór kryptowaluty. Spośród dostępnych w krypto-kantorze online opcji kupujący wybiera tokeny, które chce zakupić.

Krok 3: Podsumowanie. Na podany adres e-mail przychodzi wiadomość potwierdzająca wraz z numerem konta, na który należy wysłać opłatę.

Krok 4: Otrzymanie. Wybrane jednostki pojawią się na podanym przez klienta e-portfelu po zaksięgowaniu wpłaty.

Cały proces przebiega bardzo szybko i bezpiecznie. Osoba kupująca jest na bieżąco informowana o tym, co należy wykonać. Instrukcje są przejrzyste, a w przypadku jakichkolwiek pytań czy zastrzeżeń infolinia szybko udziela potrzebnej pomocy.

Mimo wielu głosów określających kryptowaluty jako zwykłą “modę” czy “trend”, który za kilka lat zniknie, rynek kryptograficzny z roku na rok zyskuje na wartości. Dziś coraz głośniej mówi się o tym, że kryptowaluty są przyszłością i pomimo przeszkód będą rozwijać się dalej. Już teraz e-monety są dostępne dla niemalże każdej osoby. Nawet te, które na co dzień nie interesują się giełdą czy kryptografią mogą skorzystać z usług stron takich jak Crypto-ATM, aby już dziś stać się częścią przyszłości.

Post Author: admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *